Dlaczego żegluga ródlądowa

Transport Rzeczny Naqtura 2000

PODPISY/UTERSCHRIFTEN

 

We Wrocławiu zakończyła się międzynarodowa konferencja ''Żegluga Łączy''

2018-04-19


Szanowni Państwo,

 

Międzynarodowa Konferencja Żegluga Łączy, która odbyła się w dnia 18-19 kwietnia we Wrocławiu została zakończona. Efektem Konferencji było podpisanie międzynarodowej deklaracji o współpracy na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej. Wrocław gościł przedstawicieli rządów, administracji żeglugowej i ekspertów niemal ze wszystkich regionów świata. Jak się okazało transport rzeczny na świecie ma się dobrze a decydenci troszczą się o jego rozwoju, wbrew sugestiom niektórych organizacji ekologicznych. Uczestnicy spotkania oprócz walorów żeglugi śródlądowej podkreślali także perfekcyjne zorganizowanie Konferencji oraz uroki Wrocławia i jego licznej infrastruktury żeglugowej.

Szanowni Państwo w imieniu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i wszystkich zaangażowanych w przygotowanie konferencji pragniemy podziękować uczestnikom i entuzjastom transportu rzecznego oraz powtórzyć sentencje wygłoszoną przez Pana Ministra Marka Gróbarczyka – żeglug łączy.

 

Jan Pyś

 

 

Sympozjum „Żegluga łączy” zorganizowali Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz działająca w ramach ONZ Europejska Komisja Gospodarcza (UNECE). Celem dwudniowej konferencji, na którą zostali zaproszeni m.in. ministrowie transportu z kilku państw świata, jest pokazanie możliwości oferowanych przez sektor transportu wodnego śródlądowego.

Żegluga śródlądowa jest sektorem, w którym rząd Polski dostrzega ogromne szanse. Jesteśmy zdecydowani, aby ją rozwijać, gdyż jest to nasz priorytet – podkreślił minister Gróbarczyk

 

Przypomniał, że polski rząd w 2016 r. przyjął dokument strategiczny dotyczący rozwoju śródlądowych dróg wodnych do 2030 r. – Nakreślił on perspektywę modernizacji trzech dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym, które przebiegają przez Polskę. To był kamień milowy w kierunku przystąpienia Polski do porozumienia ws. głównych dróg śródlądowych, dróg wodnych o znaczeniu międzynarodowym – mówił. Podkreślił, że Polska zobowiązała się do dostosowania najważniejszych dróg wodnych do klas międzynarodowych. Chodzi o drogi wodne E30, E40 i E70.

Uważamy, że docelowo te drogi wodne powinny stać się elementami transeuropejskiej sieci transportowej. Warto zaznaczyć, że gospodarcze wykorzystanie rzek wpływa pozytywnie na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, sprzyja lepszemu wykorzystaniu terenów nadrzecznych i pobudza turystykę – mówił minister. Dodał, że żegluga śródlądowa jest przy tym najbardziej ekologiczną gałęzią transportu.

 

 

TVP3 Rozmowa Faktów

Więcej

Więcej

 

Wróć

Kontakt
pl de en

Urząd Żeglugi Śródlądowej
we Wrocławiu

godziny pracy urzędu:
poniedziałek - piątek:
    godz: 800 - 1600

 tel.: 71 329 18 93
e-mail: urzad@wroc.uzs.gov.pl

Pobierz vCardNapisz do nasNapisz wniosek

adres: ul. Podwale 62
50-010 Wrocław

konto nr

59 1010 1674 0011 0822 3100 0000

BIC/SWIFT: NBPLPLPW

IBAN: PL

NIP 895-18-30-432

Piętro I

pok 106

Dyrektor

pok 106

Sekretariat

pok 102

Kierownik Pionu           Finansowo-Administracyjnego

Główna Księgowa

pok 111

Zamówiena Publiczne

pok 101

Kadry i Archiwum

pok 103

Kierownik Pionu Nadzoru n/ż

pok 104

Dokumenty Załóg i Statków

pok 105

Inspektorzy Nadzoru n/ż

pok 111

Inwestycje Żeglugowe

pok 115

Komisje TKI i TKE

  Pozostałe stanowiska
pok 114 Radca Prawny i Wspópraca
pok 115 ODO

pok 115

Zarządzanie K

pok 115

Informatyk

pok 112

Sala Konferencyjna

 

Mapka dojazdu

 


Strona urzędu żeglugi
Strona dziennika ustaw RP
Strona Monitora Polski
Strona biuletynu informacyjnego

Dla pracowników:

Copyright © 2011-2019 Urząd Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu

Created by: RED Software House | Agencja interaktywna Wrocław